Warsztaty dla dzieci

CERAMIKA

Warsztaty dla dzieci

Glina, jest materiałem uwielbianym przez dzieci. Jej plastyczne możliwości pozwalają maluchom kształtować niesamowite przedmioty i rzeźby. Poprzez zabawę rozwijają swoją wrażliwość na formę, pobudzają kreatywność i wyobraźnię. To doskonały sposób na spożytkowanie zapasów energii i wyciszenie emocji.

Program zajęć

Jak wyglądają zajęcia

Glina może być jednym z pierwszych sposobów na problemy manualne dzieci. Wypracowuje sprawność rączek i palców poprzez naturalne zabawy w ugniatanie, wałkowanie i toczenie. Dzięki takim ćwiczeniom sprawne paluszki pewniej trzymają przybory do pisania i nauka stawiania pierwszych liter idzie sprawniej.

Postawione przed dzieckiem zadania powodują, że każdy etap jest dla nich nie tylko rozwojem manualnym, czy twórczym, ale również daje satysfakcję z wyników pracy. Odbudowuje to wiarę w swoje siły, możliwości i umiejętności.  Glina jest niezwykle łatwym w kształtowaniu materiałem, ale jednocześnie stawia pewien opór. Łatwo z niej coś stworzyć, a jednocześnie jeszcze łatwiej zepsuć, dlatego praca z gliną uczy planowania kolejnych działań i cierpliwości.

Pierwszymi czynnościami związanymi z pracą w glinie jest ubijanie poprzez uderzanie jej o stół. Następnie glinę ugniata się ręką formując placek i wałkuje powierzchnię, aby była idealnie gładka do zabawy. W taki plaster gliny wgniatamy np. szklane kuleczki lub kamyczki, a następnie całość zagniatamy. Zabawa w poszukiwanie skarbów jest tym, co dzieci lubią najbardziej. Rozrywając kawałki gliny dzieci wyszukują ukrytych klejnotów. Aby wydobyć ich piękno należy je teraz umyć w wodzie.

Inną formą zabawy jest odciskanie dłoni, stóp liści i łodyg roślin w glinie.  Uzyskane efekty robią na dzieciach pozytywne wrażenie. Zajęcia te pozwalają dostrzec naturalne bogactwo faktur występujące w przyrodzie.

Warsztaty dla dzieci

łącznie 3 godziny zajęć w grupach 5-6 osobowych

70zł / os.

Zajęcia obejmują 2 spotkania, każde spotkanie trwa po 1,5 godziny w odstępie 1 tygodnia oraz dwukrotny wypał prac.
1 spotkanie - lepienie, formowanie z gliny
2 spotkanie - malowanie, szkliwienie, dekorowanie
Po wypaleniu prac, przechodzą one na własność uczestników warsztatów.

Do dyspozycji dzieci są:

Materiały
Narzędzia
Fartuchy

Terminy warsztatów podane zostaną w czerwcu

Zobacz co aktualnie organizujemy

Poznaj nasze przyszłe wydarzenia i zobacz jak wyglądały te z przeszłości.